• fredag 24 oktober 2014
DJ: Skybar, Uppsala Konsert & Kongress Karolinas dj-blogg Karolinas dj-blogg
Vädersponsor:

Resultat Vasaloppet 2013

Resultat för åkare registrerade i UNT:s bevakningsområde

A
2047) Anders Ahlberg, Häverödals SK, 5.40.35, 2811) Fredrik Ahlsson, Sunnersta AIF, 6.00.05, 3417) Magnus Ahnesjö, OK Linné, 6.17.25, 3531) Jonas Almqvist, Östervåla IF, 6.20.20, 3717) Johan Andersson, IF Ski Team Skåne, 6.25.30, 652) Mandus Andersson, IK Rex, 4.59.08, 937) Ulf Angelsiöö, Storvreta IK, 5.09.54, 2780) Kristian Anselius, SAS-Klubben, 5.59.02, 1100) Per Bergeå Af Geijerstam, IK Rex, 5.16.13, ´
B
2180) Andreas Berthagen, AXA Sports Club, 5.43.35, 466) Fredrik Björk, IK Rex, 4.49.11, 306) Magnus Björk, Örbyhus, 4.39.06, 1163) Per Blomgren, Vassunda IF, 5.18.54, 2520) Olof Borell, IK Rex, 5.52.24, 3098) Peter Boss, Ekshärads SF, 6.08.20, 2969) Ronnie Branteström, IK Rex, 6.04.50, 2946) Esbjörn Brolund, Uppsala Vasaloppsklubb, 6.04.21, 2090) Emil Bäcklund, AXA Sport Club, 5.41.28,
C
477) Jens Carlevi, Vattenfalls IF, 4.49.34, 3124) Ola Carlsson, Johannebergs Scoutkår IF, 6.09.05, 1288) Marcus Carlsson, Väsby SK, 5.22.23,
D
2368) Håkan Dahlén, Bälinge IF, 5.47.54,
E
1790) Anders Edvinsson, Storvreta IK, 5.35.11, 1054) Birger Edvinsson, Hybo AIK, 5.14.42, 264) Leif Eklund, Tierps IF, 4.35.19.
1120) Kalle Ekström, IK Rex, 5.17.16, 3200) Rikard Englund, Östervåla IF, 6.10.46, 3254) Andreas Ericsson, AXA Sport Club, 6.12.24, 1396) Karl Eriksson, Enköpings AIF, 5.25.16, 2188) Johannes Eriksson, Brattås CK, 5.43.56, 2324) Tomas Eriksson, Upplands-Ekeby IF, 5.46.54, 2355) Christer Eriksson, Strömsbergs IF, 5.47.41, 3218) Jan Eriksson, Östervåla IF, 6.11.14,
F
3347) Henrik Fehn, Jumkils IF, 6.15.37, 3917) Mikael Fors, Östervåla IF, 6.31.10, 1034) Anders Frisk, ÅF Skidklubb, 5.13.52, 3887) Örjan Fägerblad, Arlanda-Märsta SK, 6.30.24,
G
381) Magnus Graas, Storvreta IK, 4.44.49, 2647) Magnus Gustafsson, IK Rex, 5.54.58, 307) Thomas Gustafsson, IK Rex, 4.39.06, 3601) Patrik Görl, Försvarets Sportklubb, 6.22.17,
H
2983) Johannes Hagen, Storvreta IK, 6.05.16, 3418) Anders Hemlin, Uppsala Vasaloppsklubb, 6.17.25, 3576) Calle Hjerne, Storvreta IK, 6.21.33, 3777) Anders Holmberg, Ålems OK, 6.27.19,
I
2103) Åke Isaksson, Storvreta IK, 5.41.42,
J
2207) Peter Jacobson, Q-Med FF, 5.44.16, 825) Johan Jakobsson, Vassunda IF, 5.05.11, 2420) Örjan Jansson, Björklinge SOK, 5.49.44, 2805) Mattias Jenefeldt, Bilia Sportklubb, 5.59.45. 428) Emil Johansson, IK Jarl Rättvik, 4.47.31, 984) Daniel Johansson, Stora Tuna IK Skidklubb, 5.11.47, 3942) Tony Johansson, NCC IF Stockholm, 6.31.42, 707) Magnus Johnsson, Karlbergs Skytte & IF, 5.01.34, 3867) Peter Johnsson, Högbo GIF, 6.29.49, 1499) Henrik Jonsson, Gimo IF Skidklubb, 5.27.50,
K
2992) Peter Kaponen, PEAB IF, 6.05.34, 2853) Jan Karlsson, OK Borgen, 6.01.39, 892) Stefan Karlsson, Björklinge SOK, 5.07.48, 403) Lassi Karonen, Brudpiga RK, 4.46.13, 610) Antti Karonen, Brudpiga RK, 4.56.29,
L
2895) Mårten Levin, Forsmarks IF, 6.02.37, 1039) Björn Lindberg, Öregrunds IK, 5.14.23, 501) Fredrik Lindgren, IK Hakarpspojkarna, 4.50.39, 3588) Mattias Lindgren, IK Hakarpspojkarna, 6.21.58, 2076) Jens Lindquist, Vassunda IF, 5.41.13, 3135) Lars Lundin, IK Rex, 6.09.19, 3342) Jonas Lundmark, Storvreta IK, 6.15.28, 148) Joakim Löf, Glommert./Lappträsk IF, 4.24.04,
M
2771) Olov Magnusson, Sigtuna OK, 5.58.53, 433) Jan Mattsson, Storvreta IK, 4.47.47, 3292) Johan Molander, Bälinge IF, 6.14.06,
N
774) Daniel Nilsson, OK Norrvirdarna, 5.03.24, 3922) Mårten Nilsson, Uppsala SLK, 6.31.18, 3410) Per Norlin, Gimo IF Skidklubb, 6.17.08.
1758) Matti Nylund, Sigtuna OK, 5.34.33, 3751) Jonas Nyqvist, Enköpings AIF, 6.26.27, 1332) Anders Näslund, Svegs IK, 5.23.45,
O
2618) Anders Ohlin, Knutby IF, 5.54.25, 185) Erik Ohlström, IK Rex, 4.28.13, 267) Hampus Ohlström, IK Rex, 4.35.38, 978) Håkan Ottosson, Fjärdhundra SK, 5.11.36,
P
2592) Andreas Persson, Bälinge IF, 5.53.54, 3489) Kenneth Petersson, Rasbo IK, 6.19.07, 3469) Robert Pettersson, Uppsala, 6.18.33,
R
3251) Joakim Ramqvist Hallin, Storvreta IK, 6.12.21, 3137) Niclas Rollborn, AXA Sport Club, 6.09.22, 3238) Pontus Rosberg, Storvreta IK, 6.12.02, 2578) Tryggve Rönnqvist, OK Linné, 5.53.42,
S
1476) Jon Samuelsson, Bålsta SK, 5.27.09, 1733) Daniel Schön, Vassunda IF, 5.33.45, 2870) Andreas Sembrant, Storvreta IK, 6.02.04, 2297) Jonas Sjöstedt, Vattenfalls IF, 5.46.17, 1993) Fredrik Staring, Öregrunds IK, 5.39.36, 2130) Martin Stenport, Rasbo IK, 5.42.22, 2512) Tommy Stenvi, Storvreta IK, 5.52.15, 1472) Jonas Strandell, AXA Sports Club, 5.27.06, 1259) Axel Strandell, OK Linné, 5.21.28, 3798) Henrik Stranning, AXA Sports Club, 6.27.49, 873) Fredrik Ström, Enköpings AIF, 5.07.16. 1117) Anders Strömnes, Enköpings AIF, 5.16.55, 2529) Thomas Svenfors, Arlanda-Märsta SK, 5.52.33, 3523) Joel Söderberg, Tierps IF, 6.20.07,
T
1840) Johan Tegelberg, Tierps IF, 5.36.14, 894) Johan Thalin, Östervåla IF, 5.07.51, 1521) Patrik Tufvesson, IK Rex, 5.28.12, 3527) Georg Tunell, Tierps IF, 6.20.15,
V, W
3262) Torbjörn Vading, IK Rex, 6.12.42, 1901) Tommy Vikman, Uppsala, 5.37.33, 965) Magnus Wallenborg, IK Rex, 5.11.08, 3579) Lars-Göran Westin, SAS-Klubben, 6.21.41, 2344) Patrik Wicksell, Storvreta IK, 5.47.18, 3574) Henrik Wåhlström, Karlslunds IF, 6.21.27,
Å
2050) Erik Åhlin, OK Måsen, 5.40.39, 3976) David Åsberg, Storvreta IK, 6.32.38,
Ö
3343) Mats Östgren, IK Nordia, 6.15.32.


Damer
17) Emma Bergman, IK Rex, 5.10.14, 154) Malin Fyhr, Bålsta SK, 6.30.58, 20) Julia Jansson, Sollefteå SK, 5.17.11, 27) Elin Karlsson, Tureberg IF, 5.27.51, 158) Helena Saarela, Uppsala, 6.32.46.

 
  • Senaste sport
  • Mest läst
  • 24 unt sport

Sport