Publicerad: 2012-04-02 17:55, senaste uppdaterad: 2012-04-02 17:04
Läs upp

Kvinna omkom i krock med buss

En kvinna omkom när hennes bil frontalkrockade med en buss på länsväg 172 väster om Arvika i eftermiddags. Tio personer befann sig i bussen men ingen blev allvarligt skadad, enligt Värmlandspolisen. (TT)

En kvinna omkom när hennes bil frontalkrockade med en buss på länsväg 172 väster om Arvika på måndagseftermiddagen. Inga passagerare fanns i bilen.

Tio personer fanns i bussen men ingen blev allvarligt skadad, enligt Värmlandspolisens presstalesman Tommy Lindh.

Chauffören chockades dock av händelsen. Orsaken till olyckan är oklar och vittnen ska höras, uppger polisen.

Av: TT

FACEBOOK.COM/LANS.LEGUE

"Håkan Lundh har skrivit ett jättereportage i tre delar om Owe Bergström, mannen som skapade Sirius. Mannen som, på 60-talet, satsade hela sin förmögenhet på klubben i sitt hjärta. Det handlar om glädje, sorg och svek. Del ett i UNT i dag."

Du kan ladda ner E-tidningen HÄR


 


 

Nyheter

Kultur & Nöje

Sport

Seriebloggen

Svart humor på vit bakgrund. Se fler på Isabelle Söders blogg »